Zdravie

Pi
20
okt

IPL svetlo - zázrak v oblasti odstraňovania chĺpkov

Aj keď už IPL svetelná epilácia nie je úplnou novinkou pri odstraňovaní chĺpkov, tak jej obľúbenosť stúpla najmä v tomto roku. Z roka na rok sa na ňu spolieha čoraz viac žien a na niektoré oblasti používajú IPL epilátory aj muži. V čom spočíva jej najväčšie plus a ako intenzívne pulzné svetlo vlastne funguje? Technológia intenzívneho pulzného svetla sa na odstraňovanie chĺpkov začala používať pred niekoľkými rokmi. Pretože jej výsledky sa nedajú jednoznačne zaručiť, spočiatku sa na ňu nespoliehalo toľko žien. Lenže túžba po trvalo hladkej pokožke je väčšia, a preto obľuba IPL epilácie z roka na rok stúpa. A to nielen medzi ženami, ale aj medzi mužmi.
St
18
okt

V zubných ambulanciách spoločnosti Dentoma sa zameriavame na komplexné ošetrenie našich pacientov

Návšteva u zubára je vec, ktorá len veľmi zriedka vyvoláva v človeku príjemné pocity. Aké sú na to dôvody? Určite by sme ich našli viac. Negatívne skúsenosti so zubárom v detstve, strach, spomienky na bolestivé ošetrenia, alebo v dnešnej dobe zhonu a náhlenia sa na zubára jednoducho nie je čas. V neposlednom rade môžu byť dôvodom odkladania návštevy stomatológa aj chýbajúce finančné prostriedky, nie vždy je ošetrenie, najmä komplikovaných stavov, lacné. Nech je dôvod akýkoľvek, tendencia mnohých z nás je odkladať prehliadku až dovtedy, kým niektorý zub nezačne bolieť. 
St
18
okt

V Kysuckej nemocnici má pribudnúť pracovisko magnetickej rezonancie. Kedy?

Len prednedávnom pribudol v Kysuckej nemocnici nový urgentný príjem. Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld už vtedy avízoval, že sa bude snažiť o to, aby v Čadci pribudlo pracovisko magnetickej rezonancie. V súčasnosti to vyzerá tak, že by to mohlo vyjsť. Nemocnica má prísľub aj od ministra zdravotníctva.
Subscribe to Zdravie