spravodajstvo

St
25
okt

Rysie mláďa nájdené v Čiernom neprežilo. Pomôžte ochranárom zistiť, čo sa stalo!

Dňa 22. septembra bolo v katastri obce Čierne nájdené mláďa rysa ostrovida (Lynx lynx). Išlo o približne štvormesačnú samicu, ktorá bola podľa príznakov v ťažkom zdravotnom stave. Pri vyšetrení veterinárnym doktorom Dr. Andrejom Renčkom z Čadce za spoluúčasti Jána Korňana zo Správy CHKO Kysuce sa zistilo nasledovné (generalizovaný výber z chorobopisu): „Dehydratácia, hypotermia a podvýživa. Telesná teplota pacienta bola neuveriteľných 32°C“. Telesná teplota u cicavcov sa v literatúre najčastejšie uvádza od 36 do 39°C. Ďalej citujeme Dr. Andreja Renčka: „Predvedené zviera nemalo nijakú šancu prežiť, bazálna teplota nezodpovedala ani zvieratám, ktoré dosiahli rekordy, napriek tomu sme sa všemožne snažili o záchranu rysieho mačiatka“. 
Pi
13
okt

Budú mať Čadčania ďalšie obchodné centrum?

Stroje, ktoré ste mohli koncom septembra vidieť vedľa trávnatej plochy pri dome kultúry vykonávali IGP prieskum.  
Št
12
okt

Situácia s padajúcimi kameňmi na ceste v Rudinke by mala byť vyriešená do konca roka 2017

Dotknuté organizácie pracujú na riešení, ktoré predmetný úsek zabezpečí tak, aby na cestu kamene nepadali.
Pi
06
okt

Výsledkom úspešnej implementácie dvoch projektov sú zmodernizované šatne pre žiakov, dorastencov a hráčov prípravky TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou

Spoločenské a záujmové organizácie obce Vysoká nad Kysucou sa obdobne ako i samotná obec snažia sledovať a aktívne zapájať do rôznych zverejnených výziev a grantov. Vďaka takto získaným finančným prostriedkom sa nám postupne darí zlepšovať materiálno-technické vybavenie ale i samotné zázemie činnosti jednotlivých organizácií.
Po
02
okt

Kontroverzná voľba riaditeľa na ZŠ Clementisova prilákala aj poslanca NR SR

Vo štvrtok 21.9.2017 sa na Mestskom úrade v Kysuckom Novom Meste konalo riadne zasadnutie mesta. Medzi viacerými bodmi bol aj bod, kde mala mestská kontrolórka vykonať kontrolu nad správnosťou volieb riaditeľa Základnej školy Clementisova v Kysuckom Novom Meste. Vzhľadom na dôležitú návštevu priamo z Národnej rady, poslanci schválili, že tento bod rokovania sa zaradí hneď na prvé miesto prerokovania na tomto zasadnutí.    Ku kontrole zo strany mestskej kontrolórky nedošlo, keďže bola táto kontroverzná voľba posunutá na okresnú prokuratúru. S týmto rozhodnutím sa mestskí poslanci nestotožnili a počas hlasovania dali najavo svoj nesúhlas, že sa kontrola zo strany mesta neuskutočnila a budú aj naďalej požadovať jej vykonanie.
Pi
29
sep

Zmena organizácie dopravy v obci Radoľa je už realitou

Cez  Radoľu sa už jazdí podľa nových pravidiel. Zmena organizácie dopravy v tejto obci bola v dôsledku narastajúcej hustoty dopravy a častých nehôd nevyhnutná.
St
27
sep

Diviaky sa nasťahovali už aj na sídlisko Žarec. Treba sa ich báť?

Diviaky sa stávajú zvieratami, ktoré už nemusíte stretnúť len v lese či zoologickej záhrade. Čoraz častejšie je ich vidieť aj priamo v mestách či obciach. Samozrejme, že myslíme na tie klasické – štvornohé :) Pri troche šťastia sa o ich návšteve v blízkosti svojho príbytku dozviete až vďaka stopám v podobe rozrytých plôch, ktoré po sebe zanechávajú. Najnovšie sa takéto doslova „oraniská“ objavili na sídlisku Žarec priamo medzi panelákmi.
Pi
22
sep

Cesta do záhradkárskej oblasti Bukov je v dezolátnom stave. Opravia ju?

Cesta do záhradkárskej oblasti Bukov je dlhodobo v dezolátnom stave. Miestni vodiči sa ju naučili obchádzať. Tí menej „zdatní“ sa ale obávajú, že si poškodia auto.
Pi
22
sep

Sľúbené sprejazdnenie Bukovského mosta v auguste sa nekonalo. Čo sa deje?

Bukovský most je neprejazdný od začiatku júla. Národná diaľničná spoločnosť požiadala o jeho zatvorenie kvôli prácam na zvýšení jeho nosnosti.
Št
14
sep

Počet vykradnutých áut v Čadci stúpa. Pomáhajú si zlodeji rušičkami?

Za posledné obdobie sa v Čadci zvýšil počet vykradnutých áut. Z odparkovaných vozidiel mizli veci za bieleho dňa. Ani na jednom nebolo rozbité okno či poškodený zámok. Ako to?

Stránky

Subscribe to spravodajstvo