Pi
28
okt

Na Rally Vsetín 2016 štartoval aj VH Rally Team

Po úspešnom ukončení sezóny 2016, v ktorej sa VH Rally Team v zložení Vladímír Hanuš zo Zborova nad Bystricou a Milan Timko z Košíc stal vicemajstrom triedy N3, im do konca roka zostávajú už len nebodované preteky v ČR a iných štátoch. Jedným z týchto pretekov bol aj 13. ročník BONVER PARTR Rally Vsetín 2016, v rámci ktorého sa konali české majstrovstvá v rallyšprinte – ide o jednodňové preteky s celkovou dĺžkou 90 ostrých kilometrov a 8 rýchlostných skúšok. „Môj tím sa takýchto pretekov zúčastňuje vždy, keď máme voľno v kalendári našich súťaží, takže to berieme viac-menej ako testovanie a trénovanie na veľké preteky,“ hovorí Vladimír Hanuš. Na Rally Vsetín štartovali s ďalšími 130 posádkami a celkovo sa umiestnili na 22. mieste a 5. priečku obsadili v rámci ich triedy. „S výsledkom som spokojný, celý tím a takisto auto fungovali na jednotku, vyšlo aj počasie a čo sa týka organizácie pretekov, bolo všetko super a na úrovni.