komentáre

Pi
15
apr

Štvrť roka preč...

Kam ten čas letí. Dni, týždne, mesiace, chcel som začať hodinami no v tom som si uvedomil, že to už sú priam nesledovateľné časové intervaly. Či? Máte niekedy ten pocit, že čas niekam nenávratne uteká? Bez mučenia priznám, ja veru občas áno.
St
13
apr

O novej jari

Nekonečná zima je už, dúfajme, za nami, no s jarou, čo je celkom prirodzene, lebo je to nové ročné obdobie, si ešte stále nevieme rady. Aj keď predchádzajúce obdobie malo svoje zvláštnosti, medzi ktoré rozhodne patril akútny nedostatok snehu, pre ktorý poniektorí naši lyžiari až ochoreli, predsa len malo svoju atmosféru citeľného chladu a ponurého šera, čo určite nikomu na nálade nepridalo.
St
06
apr

Príležitosť na stretnutia

Máme za sebou vydarené veľkonočné sviatky, ktoré nám určite zostanú v živej pamäti. Prišli skôr, ako býva zvykom, už na konci prvého jarného mesiaca marca a vo viacerých aspektoch sa odlišovali od predchádzajúcich sviatkov. Keď si spomenieme na minulú Veľkú noc, prvé, čo nám príde na um, je, že vtedy vládlo sychravé, ba až akési postzimné počasie. Hoci bol apríl, neprestala sa ozývať zima. Pripomínala sa svojimi nepríjemnými výstrelkami vlhka a chladu. Určite si mnohí pamätáte, že práve počas veľkonočného obdobia napadla vrstva snehu, ba snehom sme sa takmer brodili. Aj keď snehová prikrývka dlho nevydržala, na fotografiách, ktoré sa z tohto obdobia zachovali, vidieť skutočnú, nefalšovanú zimu. Nikto by nepovedal, že sa práve vtedy začala Veľká noc. Tá okrem sviatku Zmŕtvychvstania zachováva vo svojej podstate všetky jarné radovánky, najmä šibačky a oblievačky.
St
10
feb

Voliť?

Každým dňom mocnie téma volieb do národnej rady našej úžasnej krajiny, ktoré sa konajú v sobotu 5.03. 2016. Aby som vás nepomýlil hneť v úvode, musím vysvetliť, že nie som kandidátom v týchto voľbách. Nestraníkom to nedovoľuje náš politický systém, a hlavne ešte nedozrel správny čas, ten pocit, ktorý u mňa musí byť vo vnútri aby sa veci hýbali. Nevadí, máme aj tak v ponuke 2914 ľudí ( v 23 stranách), ktorí kandidujú. Asi by som kohokoľvek už márne presviedčal o tom, že sa stane niečo zázračné ak zvolíme toho či tam toho. Zázrak je ráno vstať,  byť v slobodnej krajine a usmiať sa na suseda. Štát sme my, konkrétny ľudia na Slovensku – Slováci obyvatelia Európy a obyvatelia zeme. Vo všetkom sú radosti aj strasti, nič nie je dokonalé, no ja som presvedčený, že  väčšinovo tvoríme spoločnosť pracovitých a láskavých ľudí - my Slováci.  Či?
Po
06
máj

Darček pre dôchodcov

Nové centrum otvoril primátor.
Zrazu je tu, zaslúžený odpočinok – dôchodok. Predstavy a realizácie sú rôzne. Mnohí sa konečne môžu venovať svojim koníčkom, záujmovým aktivitám.
Po
06
máj

ZÁPISNÍK ZO SLUŽOBNEJ CESTY Č. 9

Nespeši, ja kapitán!
Nespeši! Ja som kapitán lietadla.  Moskva- Rusko, 2013/2002. S kolegom Mirom sedíme v moskovskom Aeroexpresse. Moderným vlakom cestujeme zo železničnej stanice Bieloruskaja na medzinárodné letisko Šeremetevo. Ak nenastane nejaká prírodná katastrofa tak v  komforte a s presnosťou švajčiarskych hodiniek dorazíme na letisko za tridsaťpäť minút. Tento moskovský expres s len dvoma zástavkami je pre nás po rokoch niekedy až dobrodružných presunov medzi centrom ruskej metropoly a jej medzinárodným letiskom niečo ako rozprávkový zázrak.  
Po
15
apr

Zápisník zo služobnej cesty - DETENELE, DITINILI

Rozumieme si?
„Prosím, môžete mi dať tlačivo na bankový prevod?“ Slečna za stolom v banke na hlavnej ulici vo východočeských Pardubiciach sa silno zamyslela, ešte silnejšie zamyslela.
Po
15
apr

List Predmierčanom

Ľubomír Feldek píše Predmierčanom
Milí Predmierčania, v marci si Terchovci – a s nimi celé Slovensko – pripomenuli, že uplynulo tristo rokov odvtedy, čo na mikulášskej šibenici odvisol náš najchýrnejší ľudový hrdina, zbojnícky kapitán Juraj Jánošík.
Po
08
apr

Žilinský fenomén alebo krutá realita?

Náhradné diely sú najlepším predajným artiklom zlodejov.
Krádež auta. Poviete si, stáva sa a s takýmto konštatovaním tomu viac nevenujete pozornosť. Možno až do chvíle, keď sa jedného dňa ráno nezobudíte a nezistíte, že to auto chýba práve vám.
Po
08
apr

Zápisník zo služobnej cesty

Istanbul – stará, elegantná a stále podmanivá dáma alebo zákerná potvora?
Istanbul – oplatilo sa pozorne si prečítať turistického sprievodcu. Sneží. Je síce polovica novembra, ale v Istanbule som takéto počasie neočakával. Hneď po raňajkách si idem do obchodíku vedľa hotela kúpiť dáždnik.

Stránky

Subscribe to komentáre