Hudobná

Po
25
júl

Katka ako jediná Slovenka priniesla zlato zo Slovinska!

Už len nadpis nasvedčuje tomu že naša známa folklóristka a speváčka  Katarína Kubačáková z  Kysúc opäť tvrdo zabojovala a doniesla si na začiatok leta zo Slovinska zlatú medailu. Zúčastnila sa tu Medzinárodného festivalu „Súhvezdie“. Na spomínanej súťaži sa stretli talenty zo siedmich štátov -/Ukrajina, Kazachstan, Rakúsko, Nemecko, Slovenia, Bosna a Hercegovina a Slovensko/. Ako jediná zo Slovenska tu bola práve Katka. Takže reprezentovala nielen náš kraj, ale celé Slovensko. „V speve ľudových piesní som doma,“ povedala Katka. Pokračovala však, že všetko treba natrénovať, aby to malo ten správny výsledok. „Čo sa týka modernej piesne, tu by som sa chcela poďakovať mojej úžasnej pani učiteľke A. Gogovej zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša Topoľčany, ktorá sa mi venovala a pripravila ma na súťaž,“ poďakovala talentovaná Kysučanka. Pieseň, s ktorou Katka v Slovinsku súťažila si môžete prísť vypočuť 6.
St
08
júl

Hudba The Backwards znie rovnako skvele ako The Beatles

Existuje veľa kapiel schopných naučiť sa hrať repertoár Beatles, len máloktoré ale majú aj talent na správne zachytenie výrazu, zvuku a ducha hudby. Jednou takou je slovenská kapela The Backwards.
Po
08
jún

Podporme naše festivaly, kým ich ešte máme...

Rudy Zajac je človek, ktorého meno si niektorí spájajú s  kapelou Mad Frequency, iní ho poznajú ako promotéra a organizátora rôznych - najmä hudobných podujatí. V rozhovore nám prezradil to, ako vníma hudobnú scénu on, aj ako ju vnímajú ľudia okolo neho.
Ut
17
sep

Formácia 4D v Sixx Music Clube v Čadci

Už 21.9. vystúpi 4D (Čistychov, DNA, Mišo Biely, Gbod) v novootvorenom štýlovom klube Sixx v Čadci. Ten krstila ikona slovenskej hudobnej scény Rytmus a už od otvorenia priťahuje svojou kvalitou a hudobnou produkciou viac a viac ľudí, nielen z Čadce, aj zo Žiliny a okolia.   Klub každý piatok organizuje tematické party a každú sobotu live koncerty rôznych známych interpretov. Od otvorenia (23. 8.) už stihol pritiahnuť viac ako 2500 ľudí. Klub je špeciálny pre náročnú klientelu, ktorá vie oceniť kvalitu. Najbližšie sa môžete tešiť na live koncert formácie 4D, ktorá príde na špeciálne pozvanie od majiteľov klubu Roberta Jaroščiaka a Michala Kršku. Prečo práve 4D?
Po
16
sep

FS Rovňan opäť zabodoval!

FS Rovňan reprezentoval Slovensko na festivale v Bulharsku.
FS Rovňan z obce Veľké Rovné sa po týždni vrátil zo zájazdu v Bulharsku, kde ako jediný zástupca zo Slovenska reprezentoval našu krajinu.
Po
02
sep

Žilinu ovládla Davová Psychóza

Zľava: Jano, Marcel, Rasťo a Cibi.
V stredu 28. augusta sa v rámci turné Spiritual harmony of this world objavila na pódiu SMERR Music Clubu kultová kapela Davová Psychóza. Na pár našich otázok odpovedal spevák Jano Kassa.
Po
02
sep

Pozývame na 40. sezónu Štátneho komorného orchestra

Riaditeľ ŠKO Vladimír Šalaga pozýva na novú hudobnú sezónu.
Vedenie Štátneho komorného orchestra (ŠKO) Žilina urobilo všetko pre to, aby jubilejná sezóna bola plná nevšedných zážitkov, skvelých výkonov a emotívnych momentov, ktoré môže človek zažiť len na koncerte živej hudby.
Po
19
aug

SMERR Music Club prichádza s nabitou hudobnou sezónou

Andrej Šeban Band.
Čo nás v Žiline čaká a neminie? Atmosféru klubových koncertov môžete od septembra zažívať častejšie, s letom sa rozlúči Davová psychóza.
Po
10
jún

Koncert Alžbety Turčányiovej ponúkne jazz i šansón

Nadaná speváčka vystúpi tento týždeň na pôde ZUŠ L. Árvaya v Žiline. Jej „zlato v hrdle“ oceňujú významní jazzmeni, šansoniéri i muzikáloví fajnšmejkri.
Po
03
jún

Podľa Kuka bolo parádne, Kuly nás pozval na klobásku

Kuly s kapelou hrali v Žiline po dlhom čase.
Žilinčania sa opäť dočkali akcie roka, tentokrát už 19. ročníka tradičných Staromestských slávností. Podujatie odštartovala vo štvrtok hudobná smršť spod Zobora – nitrianske kapely Desmod a Horkýže Slíže.

Stránky

Subscribe to Hudobná