Hokej

St
06
sep

Marguš priviezol bronz z JCWC 2017!

Kto sa môže pochváliť bronzovou medailou zo svetového pohára klubov? Kysučan Timotej Marguš! Z nedávneho juniorského turnaja majstrov rôznych krajín si hokejový obranca prvej formácie českého majstra z Třinca priviezol cenný kov. Že Rusov nešetrili, dokazuje medaila na hrudi nedávno osemnásťročného Kysučana, ktorú nám priniesol ukázať.
St
30
aug

Rozhovor s Michalom Romanom, hokejovým reprezentantom z Kysúc: „Bolo to ako zo sna.“

Vo štvrtok 24. augusta odohrala slovenská hokejová reprezentácia odvetný prípravný zápas proti výberu Česka. Prvý zápas vyhrali naši reprezentanti deň pred tým v českom Třinci 0:2. Práve v tomto zápase sa zranil slovenský reprezentačný obránca Juraj Mikuš a preto dostal príležitosť nastúpiť v odvetnom zápase Kysučan Michal Roman. Slovenská reprezentácia pod vedením generálneho managéra Miroslava Šatana má na svojom čele naozajstné osobnosti. Zámorský tréner Craig Ramsay so svojimi asistentmi Michalom Handzušom a Ľubomírom Višňovským zostavili reprezentačný výber z viacerých opôr slovenského hokeja a doplnili ho dobre hrajúcimi nováčikmi. Michal Roman nám ešte plný dojmov porozprával o svojom prvom štarte v seniorskom reprezentačnom drese. Zápas sa hral v Žiline a naši chlapci tentokrát nestačili na český výber a podľahli 1:2.   Ako „chutí“ reprezentačný dres?
Po
12
dec

Holešinský: Nečakal som až takýto štart

Cesty hokejového hráča sú nevyspytateľné. Každý má tú svoju a my sa môžeme dnes a každý deň prizerať na to, akou kráča kysucký rodák z Čadce, Adrián Holešinský. Tento 20-ročný útočník sa môže radiť na svoj vek k hokejovým svetobežníkom. Švédsko, Fínsko, Rusko a dnes Severná Amerika patrili a sú jeho zastávky na ceste za hokejovým snom. Že ho to baví, nemusíme opisovať. Že má talent, vedia všetci. A prečo ešte nehrá NHL? Odpoveď pozná zrejme len najvyšší, no nemohli by sme sa čudovať, ak nám jedného dňa bude v športovej prílohe dňa hlásiť Miroslav Michalek správu o tom, ako Adrián Holešinský „vykúpal“ Roberta Luonga. Zenový majster povie: „Uvidíme.“ Dnes je dnes a my sme položili niekoľko otázok priebežne najproduktívnejšiemu hráčovi a hráčovi mesiaca november v Severoamerickej hokejovej lige (NAHL). Adrián Holešinský ochotne a s pokorou odpovedal...
Subscribe to Hokej