Hasičský šport

St
31
máj

NOČNÁ HASIČSKÁ LIGA POKRAČOVALA V PODVYSOKEJ

V sobotu večer odštartovalo v Podvysokej druhé kolo Nočnej Hasičskej Ligy Žilinského kraja zaradenej do súťaží Župného pohára. Hasičské súťaže sú v našom regióne veľmi obľúbené, čo dokázala aj rekordná účasť. Takmer 50 družstiev súťažilo v disciplíne požiarny útok s vodou do skorého rána. Ženskú kategóriu vyhrali dievčatá z Dobrovoľného Hasičského Zboru Blažovce (TR). Druhú priečku obsadili dievčatá z Hliníka nad Váhom (BY) a tretia bola Oškerda z Kysuckého Nového Mesta. Mužskú kategóriu ovládli chalani zo Stupného (PB)  pred Štiavnikom (BY) a Dolným Hričovom (ZA). Z kysuckých družstiev zaujal ešte štvrtý Staškov B a piata Ochodnica. Ďalšie kolo Nočnej Hasičskej Ligy bude o dva týždne 10.6. v Hlbokom nad Váhom a Župný pohár sa na dve kolá presúva na Oravu. Viac informácií o NHLke nájdete aj na našom webe wwww.kysuckyvecernik.sk  
Ut
06
dec

Úspešný rok hasičov z Rakovej

Rok 2016 bol pre dobrovoľných hasičov pestrý. Už na konci roka 2015 sa začala rekonštrukcia hasičského domu, ktorá zahŕňala kompletnú obnovu kuchyne, elektroinštaláciu, výmenu vodovodného potrubia, odpadu, pracovných pultov, vybavenia, nových obkladov, maľovania sály, schodištia, WC, brúsenie parket, pastovanie, leštenie, upratovanie a čistenie. Spolu sa odpracovalo 569,5 hodiny v rámci voľného času členov DHZ. 20. februára sa v hasičskej zbrojnici konala Výročná členská schôdza, na ktorej sa predniesli jednotlivé správy za uplynulé obdobie, plán hlavných úloh a návrh rozpočtu na rok 2016. Do DHZ bolo prijatých 7 nových členov. V apríli niekoľko našich členov pomáhalo celú jednu sobotu  pri asanácii drevenice  v miestnej časti u Drozda.
Ut
11
okt

Hasiči z Podvysokej sú najlepší na Slovensku

V sobotu 8. 10. sa v Poľnom Kesove (okres Nitra) zišli najlepšie hasičské družstvá z celého Slovenska. Konal sa Slovenský SuperPohár a aj Kysuce mali svoje zastúpenie. Reprezentovali nás hasičské družstvá z DHZ Rudinka a DHZ Podvysoká. Práve hasiči z Podvysokej opäť potvrdili, že v požiarnom útoku patria na špičku Slovenska. V silnej konkurencii víťazov hasičských líg obsadili chlapi z Podvysokej krásne druhé miesto. Najlepším družstvom podujatia sa stali chlapi spoza rieky Moravy Brumov B, ktorí zvíťazili s náskokom 4 stotiny sekundy pred DHZ Podvysoká. Dominantné postavenie podvysockých hasičov potvrdilo aj ženské družstvo, ktoré sa druhým pokusom prebojovalo na piate miesto. Svojím vystúpením sa hasiči z Podvysokej stali historicky najúspešnejším tímom Slovenského SuperPohára, keď pridali k dvom víťazstvám z minulosti tento parádny výsledok.
Št
29
sep

Mladí hasiči súťažili v Olešnej aj v Rakovej

dňa 24.9. sa konal v Olešnej 1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku o putovný pohár starostu obce. Zúčastnilo sa 16. družstiev a putovný pohár si odniesli mladí hasiči z DHZ Kolárovice Centrum. V Olešnej sa pod vedením Stanislava Buchcára  v obecnom DHZ podarilo obnoviť prácu s mládežou. Podujatie sa podarilo zorganizovať aj vďaka podpore partnerov na čele s obecným úradom v Olešnej. Poďakovanie patrí aj sponzorom: Urbár Olešná pozemkové spoločenstvo, Fire System Korňa, Stavon s.r.o. – Rudolf Blažek, Timea s.r.o. – František Čečotka, P.B.San s.r.o. – Jozef Perďoch, Stavobyt Čadca – Pavol Beleš, Ľubica a Rastislav Duajovi – Olešná, Pohostinstvo Marta Hrušková – Olešná Polgrúň, Autoservis a pneuservis – Pavol Husár, Alexander Ivanyi Turzovka, Botur s.r.o. – Jozef Bogáň – Turzovka, G&F Energy s.r.o. Čadca, František Ďurkáč Podvysoká, poďakovanie patrí aj priateľom z DHZ Staškov za pomoc pri organizovaní súťaže.
Ut
20
sep

Pozvánky na detské hasičské súťaže

                              V sobotu 24.9. vás Dobrovoľný hasičský zbor obce Olešná srdečne pozýva na 1. ročník detskej hasičskej súťaže v požiarnom útoku. Začiatok o 13. hodine na futbalovom ihrisku v Olešnej. Kategórie: chlapci a dievčatá Štartovné: 7 Eur ( občerstvenie 9+1) Súťaž sa bude konať podľa pravidiel DPO Bližšie informácie na tel. čísle: predseda DHZ Olešná Stanislav Buchcár – 0904 237 751  
Subscribe to Hasičský šport