Frisbee

Ne
23
apr

Frisbee už má pevné miesto v kalendári kysuckých športových podujatí

Tím North Side čaká tento rok množstvo akcií, turnajov a podujatí. Nielen že sa intenzívne pripravujeme na outdoorovú sezónu na Slovenskej scéne, plánujeme dokonca vyslať veľké množstvo juniorov aj mimo hranice našej krajiny. Krajiny ako Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Česko či Holandsko privítajú túto sezónu ľudí práve z tohto tímu. Novinkou tohtoročnej sezóny je postavenie reprezentačného tímu U17 ktorého hlavné vedenie prevzali práve dvaja kľúčoví hráči z North Side. To je avšak len zlomok toho, čo tento rok plánujeme. Outdoor sezónu sme zahájili už v Bratislave na začiatku roka. Na ďalšie turnaje sa intenzívne pripravujeme v podobe pravidelných a veľmi intenzívnych tréningoch. Sme jeden z mála slovenských tímov, ktoré dokážu postaviť až tri zostavy hráčov na tri rôzne turnaje v jeden víkend. Počet našich hráčov teda považujeme za obrovské plus.
Št
27
okt

Turzovský North Side dominoval v Čechách

North Side – Mladý, ambiziózny Ultimate frisbee tím, ktorý vznikol na Kysuciach.Funguje ako juniorský tím, zameraný na zmiešané turnaje (muži aj ženy). Jediné družstvo, pôsobiace v Žilinskom kraji. Ultimate frisbee je tímový šport, v ktorom proti sebe hrajú dve sedemčlenné družstvá. Ihrisko má obdĺžnikový tvar. Je ukončené koncovými zónami. Družstvo získava bod za každé chytenie taniera v koncovej zóne. Hra Ultimate frisbee je založená na princípe fair-play. Priebeh zápasu nekontroluje rozhodca, ale samotní hráči, ktorí posudzujú všetky porušenia pravidel, ako napríklad fauly, auty a iné.
Št
29
sep

Prestížna trofej z majstrovstiev Slovenska putuje do Turzovky

Náš tím North Side Turzovka získal na majstrovstvách Slovenska prestížne ocenenie Spirit of The Game (Duch hry). Udeľuje sa najférovejšiemu tímu na turnaji. Každý tím dostáva na začiatku turnaja spiritové tabuľky, do ktorých následne po zápasoch s danými súpermi hodnotí ich znalosť pravidiel, kladný postup a sebaovládanie, fauly a telesné kontakty, férové správanie, komunikáciu. V tabuľkách je bodové ohodnotenie od 0 do 4, pričom 0 je najmenej a 4 je najviac. Tieto tabuľky sa na konci turnaja odovzdajú, body sa spočítajú, všetko sa to spriemeruje podľa toho, kto hral koľko zápasov a tím s najvyšším priemerom vyhráva túto cenu. Spirit of The Game v Ultimate Frisbee nikto nepodceňuje a cena je veľmi vážená. Na Slovensku sa nám ešte nič podobné nepodarilo a vyhrať priamo na majstrovstvách Slovenska bol skvelý pocit.
Subscribe to Frisbee