Florbal

Ut
10
okt

Čadca vyprášila Turany!

Florbalisti Čadce obhájili priebežnú pozíciu na čele 2. ligy stred. Konkurenta z Turian deklasovali 16:2! Polovicu gólov hosťom nasúkal Ľudovít Hajduk!
Ut
04
júl

Vo florbalovom maratóne v Čadci sa stretli tímy z Česka aj Slovenska

Minulý víkend sa v Čadci konal už 6. ročník najväčšieho florbalového turnaja na severe Slovenska. Vo florbalovom maratóne sa stretli tímy z Českej a Slovenskej republiky. Viac o turnaji a jeho priebehu sme sa rozprávali s jedným z organizátorov Miroslavom Michalinom.   Kto turnaj organizuje a aká je jeho myšlienka? Hlavnou myšlienkou turnaja je príjemne strávený víkend, okorenený florbalovými zápasmi, strávený v super kolektíve, kde chceme spoločne ukončiť florbalovú sezónu pred letnou prestávkou. Organizujeme ho spoločne s Petrom Jurgom, o vizuálnu stránku a marketing sa stará Zuzka Čičová. Rovnako nám pomáhajú rodinný príslušníci, či kamaráti z florbalového prostredia bez ktorých pomoci by turnaj nebol taký aký je.  
So
01
júl

„Milujem tento šport,“ vyznal sa o florbale kormidelník víťazného tímu.

Tomáš Koniar priviedol z pozície trénera dievčatá z Podvysokej k titulu v mestskej florbalovej lige v Čadci. Sám je aktívnym hráčom a má za sebou úspešnú sezónu. O svojich plánoch porozprával pre Kysucký šport.   Čo ťa priviedlo k florbalu a kedy si s ním začal?
St
07
jún

PODVYSOKÁ VYHRALA MESTSKÚ FLORBALOVÚ LIGU DIEVČAT

Štvrtok, 1.6. sa malo hrať posledné kolo Mestskej florbalovej ligy dievčat v Čadci, ktoré malo vyriešiť poslednú záhadu tohto ročníka, kto obsadí konečné 3. miesto. Súboj o bronzové medaile sa mal  odohrať medzi dievčatami z Pinkhawks a Black Evil. Nakoniec sa toto zaujímavé florbalové predstavenie nekonalo, keďže dievčatá z Black Evil boli nedisciplinované a neprišli v požadovanom počte na zápasy a preto ich zápasy boli kontumované. Konečné poradie bolo už jasné a nemenné. Konečné poradie po 14. kole:        1. Podvysoká 2. Wild Girls 3. Pinkhawks 4. Black Evil 5. Wildky JR
St
31
máj

BRONZ PRE STREDNÉ SLOVENSKO V RÁMCI FINÁLE SLOVENSKÝCH UNIVERZÍT VO FLORBALE 2017

Vo štvrtok 25. 4.  sa v Žiline skončilo finále slovenských univerzít vo florbale. Podujatie sa konalo v hale športového gymnázia na Rosinskej ceste v Žiline a usporiadateľmi boli Žilinská univerzita v Žiline – Ústav telesnej výchovy a FBC Grasshoppers AC UNIZA. Turnaja sa zúčastnili víťazi krajských kôl. Stredoslovenský kraj reprezentovali študenti Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorí si pripísali jedinú výhru nad tímom Nitrianskej Poľnohospodárskej Univerzity. V konečnom poradí skončili bronzoví za druhými Košicami z Technickej Univerzity a zlato si vybojovali hráči Univerzity Komenského v Bratislave. V tíme Banskobystričanov sme mali aj dvoch zástupcov Žilinského kraja. Z Kysuckého Nového Mesta  nás reprezentoval Marek Janák  a kapitánom tímu bol Tomáš Koniar z Podvysokej. Banská Bystrica – Nitra 12:6 Bratislava – Košice 7:4 Košice –  Nitra 14:2 Banská Bystrica – Bratislava 3:28
St
19
apr

Mestská florbalová liga Čadca - Seniori

1.kolo semifinále   IBK Gymo : Fretky 2:3sn (0:0, 0:0, 2:2 - 1:2) - Baliga, Šupola - Šotkovský, Maslík, Gončár Hráči zápasu: Špilák (IBK Gymo) - Kováč (Fretky) Stav série: 0:1 Dream Team : Potheads 5:3 (1:2, 0:1, 4:0) - Dráb 2, Kupka Matej 2, Hajduk - Drábik R., Marko, Benko Hráči zápasu: Dráb (Dream Team) - Jedinák (Potheads) Stav série: 1:0 Semifinále sa hrá na 2 víťazné zápasy. o 5.miesto Morgans : Devils Čadca - 6:12 (1:7, 1:3, 4:2) - Chylák M., Mokáň 3, Hlava 2 - Prívara 4, Blažek 4, Biroš 2, Hamacek, Stročka L. Hráči zápasu: Mokán (Morgans) - Prívara (Devils Čadca)  
Pi
17
mar

Juniorská florbalová liga vyvrcholí turnajom ku Dňu detí

11.kolo Juniorskej súťaže chlapcov otvoril zápas Zákopčia a gymnázia. Chlapci zo Zákopčia v ňom zvíťazili 5:1. O dva góly sa postaral A. Hordynský, po jednom dali Sekerka, Birka a Tomaník. Za Gymo skóroval Viležinský. Žiaci zo Svrčinovca si poradili so žiakmi s Rázusovej 3:1, keď presne mierili Skyčák, Dej a M. Šichman. Za Rázusku skóroval Buček. Posledným zápasom kola bol súboj medzi Zborovom a chalanmi z Komenského. Vo veľmi vyrovnanom zápase si nakoniec odniesli všetky body žiaci ZŠ Komenského, keď si poradili so Zborovom 2:1. Strelcami boli Krnáč a Bodor, za Zborov Čanecký.          1. ZŠ Svrčinovec    11  9  0  2  56:20 (36) 27 2. ZŠ Rázusová       8   8  0  0  55:11 (44) 24 3. ZŠ Zborov          13   8  0  5  43:31 (12) 24 4. ZŠ Komenského - Komak 10  3  2  5  32:31 (1) 11 5. ZŠ Zákopčie       10  3  1  6  20:36 (-16) 10 6. Gymo CA             9   2  1  6  13:36 (-23) 7
Ut
13
dec

Miroslav Michalina: Celý projekt florbalovej školy robíme najmä pre deti

Organizátor ligy a hráč zápasu Miroslav Michalina v rozhovore prezradil, ako hodnotí tohtoročnú sezónu. Ako hodnotíte aktuálny ročník ligy a čo vás ako organizátora v tomto roku potešilo? Aktuálny ročník v porovnaní s tým minulým hodnotím ako lepší. Máme mierny nárast tímov a hlavne liga omladla vďaka príchodu mladších ročníkov. Potešil ma záujem mladších hráčov. Príchod tímu Devils Čadca do ligy bol pre mňa fajn správou, sú to chalani, ktorí veľmi chcú. I keď sa im moc nedarí, ich chuť hrať je stále väčšia a tak isto majú chuť zlepšovať sa. Ďalším potešujúcim faktorom je prihlásenie tímu Morgans, v ktorom hrajú hráči stredných škôl a pár legionárov z predminulých ročníkov. Stálice taktiež nesklamali a ukazujú kvalitné výkony v zápasoch. Páči sa mi aj zlepšujúca sa kvalita hry, mladí „behavejší“ hráči nútia aj starších stále na sebe „makať“ a vyrovnať sa mladším.
Št
27
okt

KYSUCKÝ FLORBAL

Mestská florbalová liga Čadca - seniori - 4.KOLO Morgans  : FBC Devils Čadca - 3:4sn (0:0,2:1,1:2-0:1) - Chylák D.2, Dunajovec - Blažek, Privara, Hajduk Hráči zápasu: Matej Kľučka (Morgans) - Richard Bíroš (FBC Devils Čadca) Dream Team : Potheads  - 6:1 (1:1,2:0,3:0) - Hajduk 2, Dráb 3, Kulla M. - Klobučník Hráči zápasu: Marek Dráb (Dream Team) - Mário Klobučník (Potheads) IBK Gymo : Fretky - 5:3 (3:2,0:1,2:0) - Ondrušek 3, Šimčisko 2 - Skotnický, Bobek, Kozák Hráči zápasu: Jozef Šimčisko (IBK Gymo) - Matej Bobek (Fretky)
Št
29
sep

Mestská florbalová liga - sezóna 2016/2017

V sobotu 24.9. začal ďalší ročník mestskej florbalovej ligy seniorov v Čadci. Do pravidelného kolotoča zápasov, ktoré sa budú konať každú sobotu v športovej hale Pratex sa zapojilo šesť tímov ako sú Fretky, Morgans, IBK Gymo, FBC Devils Čadca, Dream Team a obhajca titulu tím Potheads. Tento ročník si pripravil predseda florbalovej ligy a dlhoročný hráč Miroslav Michalina novinky, ktorými by chcel oživiť priebeh súťaže, pritiahnuť viac divákov a spestriť súťaž aj samotným hráčom, pre ktorých sú novinky pripravované. Jednou z noviniek je Vianočný florbalový turnaj, kde by si mali zmerať sily tímy nie len z mestskej florbalovej ligy ale aj iné tímy z regiónu. Najväčšou novinkou, ktorá sa v Čadci nikdy nekonala je pripravovaný zápas hviezd miestnej ligy. Bude sa jednať o exhibíciu, kde sa v dvoch tímoch predstaví 30 najlepších hráčov ligy a 6 brankárov, zmerajú si sily nie len v zápase ale aj v samostatných nájazdoch či presnosti striel.

Stránky

Subscribe to Florbal