Vďaka projektu sme skvalitnili život deťom, mládeži i seniorom

V Centre sociálnych služieb Horelica sa snažíme poskytovať klientom kvalitné a zároveň podnetné služby a terapie.
Vo februári 2017 sme sa zapojili do grantového programu Projekty zamestnancov prostredníctvom nadácie Volkswagen Slovakia. Tento projekt mal prostredníctvom canisterapie pomôcť našim klientom precvičovať jemnú motoriku, kognitívne schopnosti a vytvoriť nové prostredie plné rôznych podnetov.
Obrovskou radosťou pre nás bolo, keď sme finančný príspevok z nadácie Volkswagen Slovakia získali. Vďaka nemu sme mohli zorganizovať 22 canisterapeutických stretnutí pre seniorov, deti a mládež s fyzickým a mentálnym postihnutím. Realizátorom týchto stretnutí bolo občianske združenie Caniscentrum K-7 zo Žiliny.
Pes je pre našich klientov obrovským zdrojom pozitívnej energie, podnetom k pohybu a učiteľom komunikácie. Umožňuje im rozvíjať svoje schopnosti fyzické i duševné a to tým, že ho češú, kŕmia, hladia. Snaha pohladiť psíka, či dať mu odmenu, napomáha rozvoju jemnej motoriky. Snaha psíka osloviť, privolať, či dať mu povel, napomáha rozvoju komunikatívnosti.  Pre klientov je pes spojovníkom s vonkajším svetom a bránou k ostatným ľuďom. V prítomnosti psov sa vytvára pokojná a hlavne podnetná atmosféra.
Sme radi, že aj vďaka podpore nadácie Volkswagen Slovakia sme mohli takýmto spôsobom prispieť ku kvalitnejšiemu a plnohodnotnému prežitiu života klientov v našom zariadení.

 

Mária Barutíková snímky archív zariadenia

Hodnotiť článok: 
No votes yet