Svetový pohár v cyklokrose v Rakovej!

Je nám veľkou cťou, že nám Medzinárodná cyklistická federácia UCI na tento rok udelila licenciu na organizovanie kola Svetového pohára v cyklokrose C2 pohára v cyklokrose.

Rovnako ako po minulé roky by teda klub CK BIKING Raková a naša domovská obec radi pozvali na nedeľu 8. októbra všetkých cyklistov a fanúšikov cyklistiky k nám do Rakovej, do Areálu zdravia pod hríbom. Uvidíte predstavenie najlepších profesionálnych cyklistov z celej Európy na rýchlom a technickom preteku, vďaka pravidlám cyklokrosu, teda faktu, že sa jazdí na 3 km uzavretom okruhu a kategórie štartujú jednotlivo, si môžete celú trasu prejsť a užiť si zblízka technické majstrovstvo profesionálov, či povzbudzovať svojich blízkych v Kostra bike Hobby CX. Samozrejme máme pripravené občerstvenie, tradičný guláš, ale aj cestoviny pre športovcov, pivečko a kofola nesmie chýbať.
     Špeciálne pozývame našich najmenších pretekárov! Okrem Kostra bike Hobby CX (kategórie Do 20 r., 21 – 39 r., 40 – 49 r., 50 r. a starší, Ženy) jazdiacej na okruhu zhruba pol hodiny (cca 10 km) máme pripravenú širokú kategóriu „Nábor“ pre deti od 8 rokov. Pre zúčastnených máme pripravené veľmi zaujímavé ceny. Súťažiť môžete na akomkoľvek horskom, alebo trekkingovom bicykli, Nábor štartuje zdarma, Hobby za 4 Eurá, v tejto cene je ako každý rok zahrnuté občerstvenie aj nápoje. Počasia sa báť nemusíte, na trati sa jazdí, ako to celý Cyklokros zamýšľa, tak krátko, aby pretekári nestihli prechladnúť, umývanie bicyklov, ako aj teplé sprchy sú pripravené. Prihlasovanie bude na mieste od 8:00 (doporučujeme prísť sa zahlásiť čím skôr!), preteky najmladších licencovaných pretekárov začínajú od 10:00, Nábor od 8 r. štartuje 9:15, spolu s Hobby kategóriou, hlavné kategórie SP Men Elite a U23 majú štart 14:30.
    Tešíme sa na Vašu účasť či ako divákov, alebo na trati! Máme pre Vás pripravený guláš, studené a teplé nápoje a živý komentár spolu s kapelou Veľký Dom, môžete tiež sledovať pretek online s komentárom zo štúdia.
     Pripravené v spolupráci s obcou Raková, DHZ Raková, OKVS Raková a sponzormi Quick-Step flooring, STRABAG, Mercedes-Benz a Molitas Raková a mnohými ďalšími, ktorým touto cestou ďakujeme.
Pretek by sme radi venovali ako memoriál Ivanovi Mrenkovi, významnému čadčianskemu cyklistovi a organizátorovi.

 

-pch- snímka archív

 

Hodnotiť článok: 
No votes yet