Kam v Čadci? Pozývame Vás do Tanečného štúdia MALIKA

Mile ženy a dievčatá touto cestou by som sa Vám chcela prihovoriť a znova vám priblížiť čaro orientálneho tanca (brušného tanca). Do nášho štúdia môže zavítať ktorákoľvek žena,na veku a kilách nezáleží. Skúsená lektorka Vás pri orientálnej hudbe zasvätí do tohto krásneho a zdravého tanca. Touto lektorkou som ja. Volám sa Gulia a tento tanec už 12 rokov učím aj kysucké ženy. Preto mám možnosť jeho účinky sledovať nielen na sebe, ale aj na iných ženách. Nie je to len práca s telom ale aj s energiou. Kladiem veľký dôraz na správne dýchanie, držanie tela. Súčasné ženy sú veľmi uponáhľané, dýchajú plytko a „nestíhajú“ dýchať do bruška. Dokonca ani móda im to neumožňuje, lebo vraj moderné ženy sú s plochým bruchom. Pri orientálnom tanci vyplavujú hormóny šťastia a je úžasné sledovať ich účinky už počas tréningu. Niekedy prichádzajú ženičky na hodinu unavené, ale po prvých pár pohyboch sa začínajú usmievať a uvoľňovať. U začiatočníčok sú dosť viditeľné bloky fyzické i energetické. Napríklad nevedia hýbať šijou, alebo hrudníkom. Postupom času pri pravidelnosti a trpezlivosti sa tieto bloky rozpúšťajú. Učia sa pracovať so svojou vnútornou ženskou energiou, ktorá sa sústreďuje krúživými pohybmi do okolia pupku a panvy. Orientálny tanec je jednou z najstarších tanečných foriem. Ženy ním vyjadrovali svoje city a spätosť s prírodou. Tancom sa uvoľnia bloky a napätie. Zlepší sa pohyblivosť kĺbov, posilní svalstvo chrbta, panvy, upravia sa menštruačné a klimakterické problémy. Brušný tanec nie je obmedzený vekom ani postavou. Žena sa naučí pracovať s prapôvodnou ženskou energiou, ktorá jej umožní objaviť svoju ženskosť, krásu a sebavedomie. Mnohí z Vás už o ňom počuli, čítali, videli a možno aj sami skúsili. Je to krásny druh pohybu, lahodný oku, posilňujúci telo, ale hlavne vyzdvihujúci ženskú podstatu. Okrem brušných tancov, ktorými je Tanečné štúdio MALIKA známe, si tu môžete prísť zacvičiť orientálnu zumbu, Port De Bras aj jumping.

 

Chceš SCHUDNÚŤ a pri tom sa ZABÁVAŤ? Chceš lepšiu KONDIČKU a PEKNÚ POSTAVU? Chceš zlepšiť NÁLADU? Vyskúšaj JUMPING!
JUMPING – dynamické cvičenie/skákanie na malých profi trampolínkach určené všetkým vekovým kategóriam, si získava čoraz viac priaznivcov. Atraktívne pohybové vyžitie, v ktorom sa nájdu všetci bez rozdielu výkonnosti, športovo menej zdatní, aj športovci výkonnostní. Pozývame vás na cvičenie, ktoré si zamilujete.

Výhody jumpingu

 

Spomaľuje starnutie
Zvyšuje svalový tonus
Je zábavný a bezpečný
Navyšuje vitálnu kapacitu pľúc
Pôsobí proti depresii a únave
Upravuje trávenie a vylučovanie
Posilňuje všetky svalové partie
Zlepšuje tkanivové zásobenie kyslíkom
Rozvíja motoriku, koordináciu a stabilitu
Podporuje ľahšiu relaxáciu a spánok
Stimuluje vestibulárny a nervový systém
Normalizuje hladinu cholesterolu a triglyceridov
Zrýchľuje lymfatický obeh, detoxikáciu a prietok v žilovom systéme
Pomáha znižovať krvný tlak a tým predchádza kardiovaskulárnym ochoreniam
Ponúka úľavu od bolesti chrbta, krku a iných bolestí spôsobených nedostatkom pohybu

 

Port De Bras

Je to cvičenie založené na spojení moderného tanca a baletu. Je vhodné pre všetky vekové kategórie. Naučíte  sa správne držanie tela, čím zabránite bolesti chrbtice, dosiahnete ladnosť pohybov, urobíte niečo pre svoje zdravie a príjemne strávite voľný čas. Cvičenie zahŕňa: 30min. Port De Bras, 0min. posilňovanie brucha, 10min. strečing.

KEDY: od 4.9.2017 každý pondelok, od 17.30 – 18.30

KDE: tanečné štúdio MALIKA, Ul. Sládkovičová č. 1972, Čadca

VSTUP: 2,50€

PRINIESŤ SI: tepláky, tričko, vodu, KARIMATKU !!! a dobrú náladu 

INFO: 0904 187 597, gabSubertova@gmail.com

Kde nás nájdete?

Ul.Sladkovičova 1972,02201 Čadca
tel.info 0915 856 466
(znak facebooku) Malika bellydance

 

 

 

Hodnotiť článok: 
No votes yet