„Milujem tento šport,“ vyznal sa o florbale kormidelník víťazného tímu.

Tomáš Koniar priviedol z pozície trénera dievčatá z Podvysokej k titulu v mestskej florbalovej lige v Čadci. Sám je aktívnym hráčom a má za sebou úspešnú sezónu. O svojich plánoch porozprával pre Kysucký šport.

 

Čo ťa priviedlo k florbalu a kedy si s ním začal?

Tak k florbalu ma priviedol na základnej škole môj učiteľ telocviku p. Peter Bernát ako k alternatíve hokeja. Hokej samotný mi celkom šiel, len som mal určitý deficit v korčuľovaní a nemohol som dostatočne využiť svoje nohy na rýchlosť. Florbal sa mi veľmi zapáčil kvôli tomu, že je oveľa technickejší a môžem sa ja maximálne prejaviť, milujem tento šport.
Ako by si zhodnotil svoju tohtoročnú trénerskú sezónu?
Táto naša sezóna bola podľa mňa vynikajúca. Minulý rok sme boli nováčik súťaže a obsadili sme slušné tretie miesto a dali sme si cieľ tento rok ju vyhrať, čo sa aj podarilo. Myslím si, že baby celkom presne počúvali moje pokyny a vzájomná spolupráca nám priniesla vytúžený cieľ. Nie je to len moja zásluha, veď bez nich by som bol len chalan, čo kričí na prázdne ihrisko.

 

Patríš aj k úspešným kysuckým hráčom florbalu, čo všetko sa podarilo s hokejkou v ruke?

Tak s chlapcami si často zájdeme na nejaký ten turnaj, kde aj často bodujeme a niečo si prinesieme. Mojim cieľom bolo sa nejak zviditeľniť čo sa mi tento rok podarilo, keďže mi baby vyhrali ligu a mne sa podarilo ako kapitánovi univerzitného tímu dostať cez kvalifikáciu na majstrovstvá Slovenska, kde sme s chlapcami dá sa povedať vyhrali 3. miesto. Je to asi môj najvýraznejší úspech na ktorý som hrdý. Byť prvák kapitán je veľmi ťažké keďže chalani sú starší, rešpekt sa nadobúda ťažšie, ale aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici môže byť na nás patrične hrdá. Doposiaľ sa odtiaľ nikomu nepodarilo prejsť cez kvalifikáciu. Samozrejme beriem ako veľký úspech mať v tíme s náskokom 17 bodov najproduktívnejšiu hráčku súťaže a zároveň kapitánku, na ktorej je vidno že individuálna práca a rady z pozície hráča prinášajú svoje ovocie. Rád pomôžem komukoľvek, kto ma osloví. Som patrične hrdý že Petra Kocúrová je v našom tíme. Aj z tohto miesta jej želám veľa bodov a úspešnú sezónu.

 

Aké máš športové plány a ambície na najbližšie obdobie?

Tak mojou športovou ambíciou je teraz troška zrelaxovať, ale mám v pláne s babami onedlho nastúpiť na letnú prípravu, na tréningový proces a začiatkom semestra sa zapojím do tréningov aj sám v Banskej Bystrici. Ale príležitostný turnaj neodmietnem. V nasledujúcej sezóne by som chcel obhájiť ženskú ligu a popri tom na sebe pracovať aj ako tréner, ale aj ako hráč. Môj hlavný cieľ asi bude zobrať nejakých chalanov, aby sme šli pomôcť klubu v Banskej Bystrici, ktorý sa trochu trápi v 2. Lige, aby vyšiel na výslnie. V prvej sezóne nového klubu to nebude ľahké, no pokúsime sa zabojovať o popredné miesta a určite play off.

 

Ako hodnotíš úroveň florbalu na Kysuciach?

Tak čo sa týka Kysúc myslím, že tu je mnoho talentov, ktoré sa venujú tomuto športu. Sú mladí, ale vo svojom veku ukazujú, že sú platnými hráčmi svojich klubov . Zo žien vyčnievajú dievčatá z Kysuckého Nového Mesta, účastníčky slovenskej extraligy, ale podľa môjho názoru sa dá popracovať aj na mestskej lige v Čadci. Hráči majú svoju kvalitu, dôkazom bol aj tento ročník. Bol veľmi vyrovnaný , ale kvalita môže mnoho násobne stúpnuť, len treba začať konať.

 

Kysucký šport snímka autor

Hodnotiť článok: 
No votes yet