Praktické rady pri predaji a kúpe vozidla alebo ako sa nenechať nachytať

Pre mnohých je autobazár miesto, kde môžu kúpiť jazdené vozidlo. Autobazár v Čadci na Horelici ponúka nielen predaj, ale aj výkup vozidiel, komisionálny predaj a služby autopožičovne. Ak plánujete predať čí kúpiť vozidlo, čítajte ďalej. Pri kúpe vozidla máte dve možnosti: kúpa prostredníctvom inzerátu v tlači alebo na internete, alebo kúpa v autobazáre.

 

Pri kúpe cez inzerát nájdete informácie ako značka, model, výbava, rok výroby, počet najazdených km a typ paliva, cena a, samozrejme, kontakt. Pri inzeráte býva zverejnená fotografia lepšej i horšej kvality. Vozidlo vás zaujalo, dohodnete si stretnutie s predávajúcim. Pri troche šťastia vozidlo zodpovedá popisu. Klasicky však predávajúci nespomenie, že je silný fajčiar, poťahy už majú čo to odžité a technický stav zodpovedá veku o niečo staršieho vozidla. Ak ale všetko prebieha hladko, obchod môže prebehnúť. Pri kúpe vozidla cez inzerát si vyberajte verejné miesta. Tak isto si skontrolujte údaje predávajúceho. Častým trikom podvodníkov je predaj cudzieho vozidla. Nákup auta, ktorého majiteľ o predaji nemá najmenšie tušenie, sa môže skončiť oveľa horšie ako len nepríjemným prekvapením. Predávajúci preberá zodpovednosť za skryté vady na vozidle po dobu minimálne jeden rok. Dokazovanie, že vada bola naozaj skrytá kdesi na dvore na opačnom konci republiky môže byť náročné. Ak ste sa rozhodli kúpiť auto cez inzerát, týmto vás rozhodne nechcem odradiť. Skôr len vyzvať k zvýšenej opatrnosti.
Druhou možnosťou je kúpa vozidla v bazáre. Lepší autobazár má k dispozícii autorizovaný servis, ktorý dôkladne preverí technický stav vozidla, zrealizuje potrebné opravy, dôkladne vyčistí interiér a vozidlo pripraví na predaj. Bazár si vo väčšine prípadov dá záležať na tom, aby nepredával vozidlo v zlom technickom stave. Preto sa na technický stav vozidla z bazáru môžete spoľahnúť. Okamžitá možnosť testovacej jazdy je samozrejmosť. Zodpovednosť za skryté vady je na pleciach bazáru.

 

Stavte na značkový autobazár

Ak ste zatúžili po novom vozidle a zároveň chcete predať staré vozidlo, nič nie je jednoduchšie. Značka AUTOPROFIT zastrešuje nielen autobazár, ale aj predaj nových vozidiel a špičkové servisné služby. Vaše staré vozidlo odkúpi a jeho hodnotu odráta z ceny nového vozidla. Prepis vozidla je samozrejmosťou. Je to celkom jednoduché. Prídete na starom vozidle, domov odchádzate na novom. Aj v prípade, ak sa rozhodnete vymeniť staré za novšie.
Súčasťou služieb bazáru je aj ponuka financovania a poistenia. Zákazník všetko pohodlne vybaví na jednom mieste. Aj v prípade poistnej udalosti na vozidle sa obhliadka, určenie výšky škody a samotná oprava vozidla realizuje v značkovom servise. Opäť na jednom mieste, opäť bez starostí. 

 

Ako sa zorientujete v ponuke?

Jazdené vozidlá sú usporiadané do troch základných kategórií: PREMIUM, PLUS a jazdené vozidlá.

 

Jazdené vozidlá PREMIUM

Tieto autá majú vek do 4 rokov a najazdené do limitu 130 000 km. Vozidlá majú certifikát DEKRA, na čo nadväzuje záruka Premium na 12 mesiacov s možnosťou predĺženia až na 24 mesiacov. Samozrejmosťou je možnosť okamžitej testovacej jazdy a náhradného vozidla. Stačí sa len rozhodnúť a môžete odísť na krásnom aute.

 

Jazdené vozidlá PLUS

Autá v programe Plus majú od 4 do 8 rokov a najazdené do 150 000 km. Majú certifikát DEKRA a záruku na 12 mesiacov, ktorá zahŕňa asistenčné služby NONSTOP. Modely v tomto programe sú pripravené na okamžitú testovaciu jazdu. A vašej túžbe po novom aute nič nestojí v ceste.

 

Jazdené vozidlá

Pre jazdené vozidlá neplatia obmedzenia pre vek a najazdené kilometre. Všetky vozidlá prešli vstupnou kontrolou autorizovaného servisu a platia štandardné záruky na skryté vady.

 

Ak chcete svoje vozidlo predať alebo vymeniť, aj v tomto prípade je autobazár pre vás správnou voľbou.

Jednou z možností je predať vozidlo cez inzerát. Aj tu odporúčam zvýšenú opatrnosť. Predávajte vozidlo na verejnom mieste, ideálne tam, kde máte možnosť nechať si skontrolovať bankovky. Množia sa však prípady, keď si záujemca príde dôkladne auto obzrieť, pýta sa na detaily a auto nakoniec bez stopy zmizne z parkoviska či garáže. Buďte zvlášť opatrní pri prepise vozidla a dajte si záležať, aby prepis vozidla prebehol čo najskôr. Ak natrafíte na nepoctivého kupujúceho, ktorý auto neprehlási, máte o problémy postarané na dlhšie obdobie.  Ako predávajúci poskytujete záruku minimálne rok na skryté vady vozidla.
Druhou možnosťou je predaj vozidla do bazáru. Ten auto skontroluje, uskladní a vystaví na predajnej ploche. Doveziete auto a odchádzate s peniazmi. Vlastníctvo auta preberá bazár, čím sa zbavíte starostí. Bazár sám pripraví vozidlo na predaj, nájde vhodného kupca  a preberá zodpovednosť za jeho technický stav.
Ďalšou možnosťou je komisionálny predaj. Bazár vozidlo skontroluje, umyje ho, vystaví na predajnej ploche a podľa možností sprostredkuje jeho predaj. Vlastníkom ste naďalej vy. Výhodou komisionálneho predaja je, že nemusíte súhlasiť s cenou, ktorú vám poskytol autobazár. Na druhej strane sa môže stať, že za očakávanú cenu bude auto nepredajné. Zodpovednosť  za skryté vady je na vašich pleciach. Vozidlá predávané prostredníctvom komisionálneho predaja nie sú znevýhodnené. Ak je auto v dobrej kondícii a spĺňa kritériá, je zaradené do kategórie Plus alebo Premium (viac nižšie v článku). Toto zaradenie zvyšuje šance na predaj, kupujúcemu vysiela jasný signál o vysokej kvalite.
Začnite žiť bezstarostne! Vybavíme všetko za vás. Či už chcete auto kúpiť, alebo predať, v Čadci na Horelici ste na správnej adrese.

Navštívte náš značkový autobazár v Čadci na Horelici.

 

Autobazár a autopožičovňa
Otváracie hodiny Po - Pia 7.00 - 18.00
So 8.30 – 12.30

Kontakt
bazár +421 917 984 926, +421 915 837 314
autobazar@autoprofitcadca.sk
Kontakt požičovňa +421 907 325 335
autobazar@autoprofitcadca.sk

Rubriku pre vás pripravuje AUTOPROFIT, s.  r.  o.

Hodnotiť článok: 
No votes yet