Striebro z Dolnokubínskeho akvatlonu!

Slovenský pohár v triatlone, ktorého súčasťou sú aj duatlonové či akvatlonové preteky, sú už v plnom prúde. 3. kolo SP sa konalo na Orave. 1. ročník Dolnokubínskeho akvatlonu absolvovalo až 15 pretekárov z triatlonového klubu TK Žabka Čadca.  Zverenci trénerov Mariana Poneka, Jozefa Jedináka a Alenky Pawlusovej sa predstavili v piatich  kategóriách. Najmladšiu a zároveň najúspešnejšiu kategóriu „Nádeje B“ zastupoval strieborný Matej Pawlus a 4. Juraj Minarovič. Chlapci sa v silnej konkurencii dokázali presadiť. Matej si výborným plaveckým výkonom na 50m, 2. najlepším časom, zabezpečil striebro a Juraj výborným bežeckým výkonom na 250m, 2. najlepším časom, zas konečné 4. miesto. K úspechu najmladších chlapcov sa priblížila naša najpočetnejšia kategória „Nádeje A“ , ktorí absolvovali 100m plávania a 500m beh. Z chlapcov sa najlepšie umiestnil Jakub Adamove, ktorý sa so stratou 11 sekúnd umiestnil vyrovnanými výkonmi na nepopulárnom 4. mieste. Vďaka výbornému behu (3. najlepší čas) za ním dobehol na 5. mieste o rok mladší Benjamín Vakula, na 6. mieste Oliver Pawlus a na 7. mieste Matej Mareček. Z dievčat sa najlepšie držala Janka Pytelová, ktorá sa vďaka lepšiemu plaveckému úseku prebojovala na pekné 6. miesto. Bežecky zdatnejšia Alexandra Stuchlíková napriek 4. najrýchlejšiemu behu obsadila konečné 11. miesto. Nováčik, Lucka Badžgoňová, zvládla svoj prvý štart s vyrovnanými výkonmi a obsadila konečné 14. miesto so stratou 14 sekúnd. V kategórii mladších žiakov reprezentovali Kysuce na 200m plávania a 1km behu dvaja pretekári Bruno Vakula a Nikola Marjaková. Nikola so stratou 11 sekúnd na Bruna sa medzi dievčatami umiestnila v silnej konkurencii na 10. mieste. Brunovi mierny náskok stačil na 8. miesto. Starších žiakov v zložení Tomáš Pytel, Juraj Serafín a Aleš Balamucký čakalo 400m plávania a 2km behu. Tomášovi sa ani štvrtým najlepším časom 6:53 na 2km nepodarilo prebojovať do top päťky v celkovom hodnotení. Po nevydarenom výkone na bazéne sa Tomáš posunul na konečné 6. miesto. Juraj s Alešom zviedli vzájomný súboj, z ktorého víťazne vyšiel Juraj s konečným 8. miestom. Aleš za Jurajom zaostal o 13 sekúnd, čo ho posunulo na 9. miesto. Za najväčšie prekvapenie výpravy možno pokladať výkon nášho jediného dorastenca Mateja Slivku, ktorý sa po 1km plávania za 15:21 a 5km behu za 21:39 umiestnil na vynikajúcom 4. mieste. V rámci kondičnej prípravy triatlonisti TK Žabky Čadca absolvovali aj 30. ročník Jozefovského behu v Čiernom. O kvalitnej atletickej príprave detí svedčia aj ich umiestnenia. Z početnej výpravy sa na stupeň víťazov postavili až 4 pretekári spolu s trénerkou  Alenkou Pawlusovou, ktorá obsadila výborné 3. miesto. Janka Pytelová vybojovala striebro a Bruno Vakula s Tomášom Pytelom zlato.