Miroslav Michalina: Celý projekt florbalovej školy robíme najmä pre deti

Organizátor ligy a hráč zápasu Miroslav Michalina v rozhovore prezradil, ako hodnotí tohtoročnú sezónu.

Ako hodnotíte aktuálny ročník ligy a čo vás ako organizátora v tomto roku potešilo?
Aktuálny ročník v porovnaní s tým minulým hodnotím ako lepší. Máme mierny nárast tímov a hlavne liga omladla vďaka príchodu mladších ročníkov. Potešil ma záujem mladších hráčov. Príchod tímu Devils Čadca do ligy bol pre mňa fajn správou, sú to chalani, ktorí veľmi chcú. I keď sa im moc nedarí, ich chuť hrať je stále väčšia a tak isto majú chuť zlepšovať sa. Ďalším potešujúcim faktorom je prihlásenie tímu Morgans, v ktorom hrajú hráči stredných škôl a pár legionárov z predminulých ročníkov. Stálice taktiež nesklamali a ukazujú kvalitné výkony v zápasoch. Páči sa mi aj zlepšujúca sa kvalita hry, mladí „behavejší“ hráči nútia aj starších stále na sebe „makať“ a vyrovnať sa mladším.

Aké novinky pripravujete do roku 2017?
Novinkou, ktorú som pripravil v tomto ročníku, je najmä obnovenie Vianočného florbalového turnaja. Chcem dosiahnuť určitého scelenia kolektívu florbalistov. Cieľom je zabaviť sa florbalom, porozprávať medzi sebou a potom si pokojne užiť vianočné sviatky. Ďalšou pripravovanou novinkou je zápas hviezd mestskej florbalovej ligy. Ide o exhibíciu podobnú zápasu hviezd NHL. Je to podujatie cielené najmä pre fanúšikov florbalu a predpoklad vidieť kvalitný zápas, kde sú tímy tvorené z toho najlepšieho, čo domáca liga ponúka. Verím, že podujatie bude atraktívne aj pre budúcich divákov a hráčov, povzbudzujúca a motivujúca k lepším výkonom, aby sa aj ostatní hráči presadili a dostali v budúcnosti do tejto nominácie.

Ako sa darí florbalovej škole?
Florbalová škola je projekt, ktorý funguje už tretí rok. Snažíme sa každý rok zlepšovať a taktiež spolupracovať s čo najväčším florbalovým okolím. Spoločné florbalové projekty s ostatnými mužstvami sú cielené najmä na vytváranie komunity mladých florbalistov a hlavne vytvoriť zábavu pre naše deti. Celý projekt florbalovej školy robíme najmä pre deti a ich aktívne trávenie voľného času. Hráme aj ligu, ktorú organizuje p. Ligáč. I keď sa nám nedarí vyhrávať, pretože máme v porovnaní s inými mužstvami mladší kolektív, berieme to ako skúsenosť do budúcna. Deti zažívajú tú chuť zápasu a majú hlavne cieľ, prečo je dôležité na sebe pracovať.

Neuvažujete urobiť zimnú obdobu Devils Cup-u?
Uvažovali sme nad tým, v budúcnosti sa možno k tomu dostaneme. Je to predsa len podujatie, ktoré vyžaduje nielen väčšie zastúpenie sponzorov, ale aj dlhší čas na prípravu, aby mal turnaj danú kvalitu, ktorú sa nám podarilo za 5 rokov vybudovať.

Čo hovoríte na úroveň florbalu na Kysuciach?
Kvalita florbalu na Kysuciach šla v posledných rokoch hore. Mnoho hráčov z domáceho prostredia sa dostalo do kádrov reprezentácie Slovenska či dokonca hrajú zahraničné ligy. Je to určite zásluha všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zlepšeniu situácie a vytvoreniu čo najlepších podmienok pre florbalistov. Pomohlo zaradenie florbalu aj do telesnej výchovy na základných a stredných školách, pretože deti sú s hokejkou v kontakte už od 6 rokov. Čo sme my, stará generácia kysuckých florbalistov, nemali. Mnoho z nás sa dostalo k florbalu až v 15 rokoch. Rád by som dospel ešte v priebehu pár rokov k vytvoreniu veľkej kysuckej florbalovej komunity, do ktorej by spadali organizácie ako školy, ale aj centrá voľného času či súkromné florbalové kluby. Určite patrí vďaka aj mestu Čadca, ktoré podporuje naše aktivity a dáva nám k dispozícii priestory.

Čo vás ešte čaká do konca roka?
Do konca roka odohráme ešte pár súťažných kôl a ukončíme ho aktívne Vianočným florbalovým turnajom. Potom príde krátka prestávka, kedy si určite každý rád chvíľu oddýchne a strávi svoj voľný čas s rodinou a dopraje regeneráciu svojmu telu. Sezóna trvá skoro desať mesiacov, takže ešte to bude náročné.

Je  niečo, čo by ste chceli dodať?
Dodám v krátkosti, aby sa každému športovcovi a florbalistovi darilo od zápasu k zápasu. Hlavne bez zranení a aby si každý ten svoj šport užíval. Prajem taktiež príjemné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najbližších.

www.kysuckysport.sk
foto archív Miroslav Michalina

Hodnotiť článok: 
Average: 5 (3 votes)