6 spôsobov, ako sa zbaviť vrások

Starnutie sa môžeme snažiť zamaskovať rôzne. Moderným oblečením, mladistvým správaním či aktívnym životným štýlom. Jedno však nijako nezakryjeme – vrásky. Stopy nášho veku na pokožke vznikajú od mala a s vyšším vekom nám ich len pribúda.

Človek v každom veku túži po hladkej a vypnutej pokožke. Za krásnou pokožkou stoja najmä dve látky – kolagén a elastín. Kolagén zabezpečuje pevnosť pokožky, elastín pružnosť. Starnutím sa zmenšuje počet buniek, ktoré tieto látky produkujú a koža tak začína vráskavieť. Vrásky rozlišujeme na dva typy. Opakovaným pohybom určitej svalovej partie vznikajú mimické, inak nazývané aj dynamické vrásky. Objavujú sa vtedy, keď sa človek smeje či mračí. Statické vrásky sú naopak viditeľné aj bez toho, aby sme tvárové svaly nejako zaťažovali. Ako sa však dá s vráskami skoncovať? Poradíme vám 6 spôsobov, z ktorých si minimálne jeden určite obľúbite.

1. Pomoc z prírody
Mladé dievčatá málokedy rozmýšľajú nad medicínskymi metódami ošetrenia pleti. Mladú pleti stačí aj príroda. Jedným z najúčinnejších bojovníkov proti vráskam sú vaječné bielka. Stačí si nimi potrieť pleť, bielka nechať zaschnúť a zmyť vodou. Okrem toho pomáha napríklad aj masírovanie pleti kokosovým olejom. Pleťovú masku si môžete vyrobiť aj z postrúhaných jabĺk a bieleho jogurtu. Jogurt pleť hydratuje, jablká ju vypnú a vyhladia vrásky. Vo všeobecnosti je pre zdravú pleť dôležitá hydratácia. Okrem pitia čistej vody sa odporúča aj zelený čaj. Jeho pravidelné pitie pomôže spevniť pokožku a dodať jej pružnosť. Zelený čaj totiž obsahuje mnoho antioxidantov, ktoré zabraňujú skorému starnutiu pleti a dokonca majú moc vyhladiť aj už existujúce vrásky.

2. Botulotoxín
Botulotoxín, známy aj pod americkým názvom Botox, je produktom baktérie Clostridium botulinum. Injekčne sa vpichuje pod kožu priamo do svalu, ktorý spôsobuje danú dynamickú vrásku. Odstraňuje najmä začínajúce vrásky, či vrásky žien v strednom veku. Po aplikácií sa však nemusíte báť strnulého výrazu. Mimika ostáva zachovaná. Účinok botulotoxínú pretrváva zhruba 3 až 6 mesiacov.

3. Kyselina hyaluronová
Určite ste už videli mnoho reklám na pleťové krémy s obsahom kyseliny hyaluronovej. Ako ale v skutočnosti pôsobí? Funguje ako výplňový materiál. Vzniká priamo v tele a viaže na seba vodu. Vďaka tomu sa zväčšuje tkanivo, nadvihuje koža a vyhladzujú sa vrásky. Čím je však človek starší, tým sa jej tvorí menej, čo podporuje tvorbu vrások. Do pokožky ju môžeme dostať krémami, ale do kože alebo podkožia iba injekčne. Injekčná aplikácia je bezpečná a omnoho účinnejšia.

4. CO2 resurfacing
Proti vráskam netreba bojovať. Síce sa zdajú ako ťažko zdolateľný problém, riešenia sú jednoduché. Veľmi modernou technológiou je frakčný CO2 laser. Resurfacing je tzv. hlboký frakčný peeling, ktorý obnovuje kožný povrch. Laser na kožu pôsobí tisíckami tenučkých laserových lúčov, ktoré ju prehrievajú a pôsobia na jej obnovu. Tým sa zabezpečí hladšia a jemnejšia pokožka. CO2 resurfacing okrem redukcie vrások dokáže zmierniť aj rôzne pigmentácie pleti, povrchové viditeľné cievky a tiež vypnúť ochabnutú kožu.

5. Mezonite
Staršej pokožke už nestačia len krémy či domáce recepty. Veľmi nápomocné sú dermálne nite, patria sem mezonite a nite s liftingovým efektom. Ide o vstrebateľné nite, ktoré po aplikácii pod pokožku vypínajú vrásky a modelujú objem. V tele pôsobia ako cudzie telesá, čo spôsobuje zvýšenú tvorbu kolagénu okolo nich. Tieto látky vyvolávajú prirodzenú reakciu tela -  pokožka sa vypne, prekrví a vyhladí. Výsledok je dlhotrvajúci, trvá 2 až 3 roky. No a čo sa stane s niťami vo vašom tele? Jednoducho sa vstrebú. Sú hypoalergénne a 100% rozložiteľné. Nespôsobujú žiadnu bolesť ani jazvy. Zákrok momentálne aj vďaka jeho cenovej dostupnosti patrí k jedným z najžiadanejších estetických zákrokov súčasnosti. Nite totižto nie sú nutne aplikované len pod pokožku tváre, vedia pomôcť aj ochabnutej koži na krku, pažiach, bokoch, bruchu, zadku či kolenách.

6. „Drakula terapia“ alias vlastná krvná plazma
Hoci to bude znieť veľmi zvláštne, vlastná krvná plazma dokáže pomôcť pokožke zregenerovať sa. Krvná plazma po extrahovaní z odobratej krvi a aplikovaní na konkrétne miesto dokáže zjemniť vrásky, kruhy pod očami, či vrátiť lesk a jas pleti na tvári, krku a dekolte. Pomôcť vie aj s jazvami, striami a pigmentáciou. Plazma totiž v pokožke stimuluje tvorbu kolagénu, ktorého nedostatok zodpovedá za všetky ochabnutia pokožky. Aj keď táto metóda znie dosť drasticky a úsmevne sa nazýva Drakula terapia, patrí medzi najbezpečnejšie metódy estetickej medicíny. Vzhľadom na to, že plazma sa extrahuje priamo z klientovej krvi, nie je nutné pod pokožku vstrekovať žiadne cudzorodé látky. Telo vlastne zregeneruje samé seba – samo sebe prinavráti mladistvý vzhľad.

Metód na zjemnenie vrások, vypnutie pokožky a vyplnenie ochabnutej pokožky je mnoho. Kým mladej teenagerke budú stačiť vaječné bielka, dámy v rokoch môžu zvažovať aj medicínske ošetrenia ako je napríklad  „Drakulo terapia“. Dôležité je, aby sa človek cítil vo svojej koži dobre, spokojne a vyrovnane.

www.ryantclinic.sk

Hodnotiť článok: 
No votes yet