Deň narcisov v Domove dôchodcov v Kysuckom Novom Meste

Do Dňa narcisov sa zapojili aj dôchodcovia z KNM.

Do každoročného podujatia, ktoré sa nesie v znamení žltých narcisov ako boja proti rakovine, sa zapojili aj dôchodcovia z Kysuckého Nového Mesta.
 

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO. Tak ako po iné roky, aj teraz sa množstvo inštitúcií zapojilo do verejnej finančnej zbierky, ktorú každoročne organizuje občianske združenie Liga proti rakovine. Projekt však nie je len o finančnej zbierke, ale aj o zvyšovaní povedomia o tejto zákernej chorobe a o možnostiach spolupráce a vzájomnej pomoci, informovanosti. Všetky vyzbierané peniaze budú použité na množstvo projektov súvisiacich s prevenciou a bojom so zákernou rakovinou v rámci celého Slovenska. Tento rok sa v uliciach Slovenska rozdávali žlté narcisy už po 19. raz a do kampane sa zapojilo množstvo spoluorganizátorov. Malý žltý kvietok, ktorý je symbolom nádeje, vynikol napríklad aj na oblečení žiačikov zo ZŠ, ktorí radi prispeli na dobrú vec.
 

V ZpSaDSS v Kysuckom Novom Meste vyzbierali 193,26 eura

Do tejto finančnej zbierky sa každý rok zapájajú aj v ZpSaDSS na Štúrovej ulici v Kysuckom Novom Meste. „Nám sa v tento deň podarilo vyzbierať 193,26 eura. Do zbierky sa v našom zariadení zapojili všetci obyvatelia a tiež personál, ktorí chceli aspoň malou sumou prispieť onkologickým pacientom a ich rodinám. Pripnutím žltého kvietka v Deň narcisov vyjadrujeme onkologickým pacientom, že nie sú vo svojom ochorení sami a že majú i našu podporu,“ prezradila Katarína Krasňanová. Na recepcii zariadenia sa s úsmevom na tvári prispievalo do modrej pokladničky a ako poďakovanie sa pripínali malé žlté narcisy. Zároveň sa každý s každým porozprával a celá zbierka sa niesla v znamení dobrej nálady. Všetkým, ktorí sa zapojili do tejto finančnej zbierky, ZpSaDSS veľmi ďakuje.

-ph-
Snímka autorka

Hodnotiť článok: 
No votes yet