Vysoká nad Kysucou: Autobusové zastávky rekonštruujú svojpomocne

VYSOKÁ NAD KYSUCOU. Začiatkom novembra začala obec Vysoká nad Kysucou s rekonštrukciou autobusových čakární. Ako prvé budú renovované zastávky v častiach U Arnolda, Široký most a U Urbana. Rekonštrukcia ostatných zastávok bude závisieť od finančných prostriedkov obce.

„Strecha bola deravá a časti nosnej konštrukcie skorodované. Druhou stránkou veci bola i ich „nekultúrnosť“,“ vysvetlil dôvod prác starosta obce Anton Varecha. Práce vykonáva obec prevažne svojpomocne, prostredníctvom zamestnancov obce a aktivačných prác.

„Na rekonštrukcii sa aktívne podieľa 5 kmeňových zamestnancov a 5 zamestnanci zamestnaní prostredníctvom ÚPSVaR,“ spresňuje starosta. Výška prác zatiaľ nie je vyčíslená, obec sa však snaží realizovať práce čo najúspornejšie. „Všetko potrebné si realizujeme vo vlastnej réžii prostredníctvom našich zamestnancov,“ uviedol starosta Anton Varecha. Obec investovala len do nákupu materiálu a farby na renováciu náteru. Postupne prejdú obnovou aj ďalšie zastávky v obci. „V závislosti na finančných prostriedkoch chceme pokračovať, ale pravdepodobne až na budúci rok,“ dodal Anton Varecha.

-kaj-

Snímka archív obce

Hodnotiť článok: 
No votes yet