Príďte darovať krv a vyhrajte

Už po druhýkrát budú mať Kysučania možnosť darovať krv a zároveň vyhrať zaujímavé ceny. Ak v termíne od 1. do 25. októbra darujete krv v Kysuckej nemocnici v Čadci, budete zaradení do žrebovania a niektorá z hodnotných cien môže byť vaša.

ČADCA. Akciu na podporu darovania krvi a pomoc kysuckej nemocnici organizuje už druhýkrát Peter Svrček. Ešte predtým dve podobné akcie zorganizoval v Žiline.
„Organizujeme to na podporu darovania krvi. Sám som aktívny darca a keď vidím, aká málo ľudia chodia a snažia sa pomôcť, povedal som si, že by bolo dobré niečo urobiť. Lebo v tomto regióne je to naozaj slabé,“ povedal pre Kysucký večerník Peter Svrček.
Výborná myšlienka sa stretla s pozitívnou odozvou už vlani. Kým počas bežného mesiaca príde darovať krv v priemere do 200 darcov, počas tohto mesiaca to bolo 460.
Všetci boli teda spokojní. Organizátori veria, že rovnako to bude aj teraz. Prispieť k tomu majú aj hodnotné ceny, ktoré majú darcov motivovať k tomu, aby prišli. „Každý, kto príde v období od 1. 10. do 25. 10. v niektorý utorok alebo piatok darovať do kysuckej nemocnie krv, dostane zlosovací lístok, ktorý vypíše a vhodí do urny. Zlosovanie sa potom uskutoční na slávnostnom galavečere v sobotu 26. októbra,“ prezradil Peter Sverček.
A ceny budú naozaj zaujímavé. Nebudú medzi nimi chýbať napríklad tablet alebo vyhliadkový let ponad Kysuce. Galavečer sa uskutoční v Kultúrnom dome v Rakovej, vstup budú mať všetci darcovia krvi, nielen tí, ktorí ju darovali počas tohto mesiaca. Vystúpia tam rôzne hudobné kapely a tanečné súbory. Potvrdený je už Karel Gott revival.
Takže príďte v októbri darovať krv, pomôžte tým, ktorí ju potrebujú a vyhrajte zaujímavé ceny!

Hodnotiť článok: 
No votes yet