šport

Št
19
okt

Finálové kolo bude na Kysuciach

Už túto sobotu sa v Kysuckom Novom Meste uskutoční posledné kolo 4. Slovenskej ligy vo vzpieraní. V tomto silovom olympijskom športe si prídu zmerať sily borci z Hurbanova a dva tími z Košíc. Boj na body je tesný a bude rozhodovať každé kilo. Víťaz postúpi do 3. ligy.   www.kysuckysport.sk
St
11
okt

Krásňanská desiatka už klope na dvere!

Mesto Krásno nad Kysucou a Žilinský samosprávny kraj pozýva bežcov i nadšencov na 34. ročník cestného behu Krásňanská desiatka, ktorá je súčasťou bežeckej série Žilinská župaRUN. Každý, kto sa zúčastní minimálne šiestich podujatí, získa zdarma jedinečné ponožky s čičmianskym vzorom. Preteky sa uskutočnia v nedeľu - 12. novembra 2017 o 10,00 hod. na štadióne TJ Tatran v Krásne nad Kysucou. Prezentácia: od 08,00 hod. do 09,45 hod. Štartuje sa v kategóriách:   Muži: A - do 39 rokov B - veteráni od 40-49 rokov C - veteráni nad 50 rokov   Ženy: D - do 34 rokov E - od 35 rokov  
Ut
10
okt

Čadca vyprášila Turany!

Florbalisti Čadce obhájili priebežnú pozíciu na čele 2. ligy stred. Konkurenta z Turian deklasovali 16:2! Polovicu gólov hosťom nasúkal Ľudovít Hajduk!
Št
05
okt

Svetový pohár v cyklokrose v Rakovej!

Je nám veľkou cťou, že nám Medzinárodná cyklistická federácia UCI na tento rok udelila licenciu na organizovanie kola Svetového pohára v cyklokrose C2 pohára v cyklokrose.
Št
05
okt

GORAL NA GORY

30. septembra 2017 sa v Starom Smokovci uskutočnil symbolický pochod, ktorého sa zúčastnili stovky Goralov z troch krajín, 6 regiónov a viac ako 22 goralských obcí. V sobotu 30.9. opäť po rokoch ožil tatranský amfiteáter. Pod záštitou primátora mesta Vysoké Tatry Jána Mokoša sa konal vo Vysokých Tatrách už 2. ročník podujatia GORAL NA GORY. Zúčastnili sa ho nie len Gorali zo všetkých regiónov Slovenska, Česka a Poľska, ale aj priaznivci goralskej kultúry a návštevníci našich najvyšších hôr. Podujatie organizovala nezisková organizácia Obnova kultúrnych tradícií, n.o. z obce Hniezdne.  Prostredníctvom tohto podujatia sa jej podarilo  spojiť všetky goralské regióny zo Slovenska a zahraničia.
St
04
okt

Hýbte sa a robte to so srdcom!

Čím ďalej, tým viac sa nám stretávajú výpovede kysuckých športových osobností v jednom bode. Všímame si ich, pozorujeme, pýtame sa „Ako?“ a oni to zhodnotia veľmi jednoducho no citlivo. Na dnešnú dobu až príliš: Športuj so srdcom. Keď sme v redakcií zachytili informáciu, že sa má ukončiť jedna športová kariéra, na naše pomery tak výrazná, že by jeden neveril, neverili sme ani my a museli sa opýtať priamo jej, volejbalovej maminy kysuckých dievčat a povedzme si, že aj chlapcov, ktorí si niekedy zahrali v Čadci a na Kysuciach volejbal. Na parketách, alebo piesku, bez jej vždy usmiatej tváre, plného nasadenia a oduševnenej podpory nemal zápas či turnaj ten správny punc a grády. Ako to teda je, Danka Pavlíková?   Danka, Dozvedeli sme sa, že k 1. septembru 2017 si sa rozhodla ukončiť aktívnu hráčsku kariéru. Ako to je?
Ut
26
sep

GORAL NA GORY

30.9. 2017 sa v Starom Smokovci stretnú Gorali z 3 štátov, 6 goralských regiónov a viac ako 20 goralských obcí
Ut
26
sep

Vzpieranie Vzpierači z Krásna sa nedali zahanbiť ani v susedných Čechách

V Hornej Suchej na konal 5. ročník medzinárodnej veľkej ceny mladších a starších žiakov.  
Ut
26
sep

SÁNKARI ZAČÍNAJÚ TRI TITULY MAJSTROV SLOVENSKA

Je september, sánkarom končí prípravné obdobie a pomaly sa vstupuje do sánkarskej sezóny. Treba bilancovať a zhodnotiť letnú prípravu. Súčasťou letnej prípravy okrem silovej a vytrvalostnej boli aj špeciálne jazdné prvky, medzi ktorými na poprednom mieste je samotný štart. Je veľmi dôležitou časťou prejazdu dráhy a veľmi výrazne sa podieľa na výslednom čase. Stalo sa už tradíciou, že si sánkari zmerajú sily a preveria svoju pripravenosť v oblasti nácviku a realizácie štartu a to formou najvyššou – Majstrovstvami Slovenska v štartoch na kolieskových saniach na sánkarskom trenažéri v Starom Smokovci.
St
20
sep

Z detského domova až na majstra Slovenska

Z Trnavy sa vrátil  s titulom majstra  Slovenska  a Česka  v tlaku na lavičke v kategórii do 75 kg a 23 rokov a je držiteľom slovenského rekordu. Aktuálne sa pripravuje na majstrovstvá sveta v silovom trojboji.  Šport mu vynahradil to, na čom ho osud ukrátil. Ako sám hovorí, vďačí mu za veľa, za to, kým dnes je a priniesol mu veľa priateľstiev. Dvadsaťdvaročný František Šuška z Oščadnice je húževnatý športovec, ktorý svojim príbehom zaujal množstvo ľudí.   Si úradujúcim majstrom SR a ČR, držiteľom slovenského rekordu v tlaku na lavičke v kategórii do 75 kg a 23 rokov. Z tvojich prvých majstrovstiev si si odniesol hneď zlaté umiestnenie.  Aktuálne sa pripravuješ na majstrovstvá sveta v silovom trojboji, ktoré sa konajú už o mesiac. Ako vyzerá tvoja aktuálna forma a príprava na túto dôležitú súťaž?

Stránky

Subscribe to šport